Чайний гриб комбуча напій як заварити на 3 літрову банку з цукром

Як зробити Чайний гриб комбуча напій як заварити на 3 літрову банку з цукром приготування простий рецепт. Рецепт розрахований на приготування класичної трилітрової скляної банку. Комбуча — це ферментований напій, вироблений з чаю. Він ферментується допомогою утворення желеподібного диска, названого скобі, який розшифровується як симбіотична культура бактерій і дріжджів.
Ферментовані напої та продукти володіють цілим рядом позитивних властивостей:
✅нормалізація балансу мікрофлори кишечника, функції печінки і шлунково-кишкового тракту;
✅ ферментовані напої з пробіотичними бактеріями можуть володіти властивостями, які знижують артеріальний тиск (АТ) — про це свідчать дані метааналізу, опублікованого в Британському журналі про харчування.
✅ Вчені з Данії досліджували, як ферментовані продукти впливають на рівень холестерину в крові. Виявилося, що вживання ферментованих продуктів протягом короткого терміну пов’язано зі зниженням загального холестерину на 4% і зниження «поганого» холестерину на 5%.
✅регуляція апетиту і корекція маси тіла;
✅підвищення стійкості організму до впливу канцерогенних факторів;
✅підтримка імунітету і зміцнення імунної системи
✅седативний ефект при психоемоційному перенапруженні;
✅попередження та зменшення головного болю;
✅обмеження алкогольної залежності;
✅оптимізація обміну речовин та ін.
Комбуча не чудотворне засіб, але тим не менш його особлива комбінація бактерій і дріжджів, кислот і ферментів сприяє сприятливо на ШКТ і організм в цілому.
Серед доведених корисних властивостей чайного гриба відзначені антиоксидантні, дезінтоксикаційну, протизапальну та імуностимулюючі. Доведено виражений бактеріостатичний та бактерицидний ефект метаболітів чайного гриба щодо широкого спектру патогенних мікроорганізмів.
Напій чайного гриба містяться:
✔️фенольні сполуки
✔️поліфеноли;
✔️флавоноїди;
✔️органічні кислоти;
✔️амінокислоти;
✔️вітаміни B1, B2, B6, B12, С;
✔️речовини з антибактеріальною активністю;
✔️діоксид вуглецю СО2;
✔️марганець, залізо, нікель, мідь, цинк, свинець, кобальт, хром.
Нещодавно ми розповідали про те, що ж таке чайний гриб або комбуча. Цей симбіотичний «організм» може бути корисний для людей не тільки в якості корисного напою, але і в якості системи фільтрації води! Згідно з останніми дослідженнями, опублікованими в журналі ACS ES&T Water Американського Товариства Хіміків, мембрани для очищення води з чайного гриба більш ефективні в запобіганні утворення біоплівки (однією з головних проблем при фільтрації води) ніж синтетичні аналоги.
У багатьох країнах світу доступ до чистої води обмежений. Близько 2000 дітей гинуть у світі кожен день з причин, пов’язаних із забрудненою питною водою. Доброчинні місії по всьому світу вирішують це питання за допомогою полімерних фільтрів, які хоч і добре виконують свою роботу, але дуже швидко приходять в непридатність. Вчені провели ряд експериментів і інтегрували зооглею чайного гриба в мембрани з бактеріальної целюлози. Далі цей фільтр був поміщений в 3 проби з водою з різних водойм. Модифіковані біологічні фільтри виявилися від 19% до 40% більш ефективні в очищенні води, а також показали високу стійкість до забруднень.
Дослідники вважають, що ці легкі у виробництві фільтри можуть допомогти впоратися з водною кризою в багатьох країнах і врятувати безліч життів.
Які в нього корисні властивості, як правильно його вживати і чим є насправді цей став радянським мемом гриб, розберемося сьогодні.
Чайний гриб має наукову назву зооглея. Це складний симбіотичний комплекс з приблизно десяти видів бактерій
і дріжджів, у кожного з яких своя роль. Дріжджі розкладають пропонований колонії цукор до спирту і вуглекислого газу, оцтовокислі бактерії перетворюють спирт в оцтову кислоту, а молочнокислі бактерії переводять залишки цукру та інші вуглеводи розчину в молочну кислоту. В результаті життєдіяльності всіх мікроорганізмів в настої утворюється безліч корисних для організму людини речовин, серед яких щавлева, лимонна, яблучна, глюкуронова, койевая і піровиноградна кислоти, що беруть участь у травленні ферменти (ліпаза, протеаза, амілаза та ін), вітаміни С, P, B1, B3, антибіотик медузін, ліпіди (жирні кислоти, фосфатиди та ін), полісахариди (гіалуронова кислота, мукоитинсульфат, хондроїтин-сульфат) і деякі мікроелементи (залізо, калій, кремній, йод, цинк, селен). Зараз на заміну старим радянським назвою «чайний гриб» прийшло японське слово «комбуча», а сам напій можна знайти під безліччю брендів у великих торгових мережах.
При регулярному вживанні комбучи відновлюється кислотно-лужний баланс, поліпшується процес травлення, нормалізується тиск, знижується вміст в крові холестерину. Комбуча — відмінна профілактика різних інфекційно-запальних захворювань бактеріального, вірусного та грибкового походження. Комбуча працює як непоганий тонік, сприяє підвищенню працездатності, знімає втому і допомагає боротися з безсонням.

Інгредієнти

Для приготування напою в стандартній трилітровій банці вам знадобиться:
2 літра фільтрованої води,
15 грам листового чаю,
150 грам цукру,
300 мілілітрів стартовою рідини (готова комбуча)
1 SCOBY або як його ще називають гриб.

Чайний гриб комбуча напій як заварити на 3 літрову банку з цукром покроковий рецепт

1. Першим ділом закип’ятіть частину необхідної води, близько 500 мілілітрів, заварюйте чай протягом десяти-п’ятнадцяти хвилин, найзручніше це зробити в заварювальному чайнику або френч-пресі, однак також можна використовувати ситечко для заварки або багаторазові бавовняні чайні пакетики, в якості чаю для первинної ферментації ми використовуємо чорний чай сорту асам, однак тип чаю залежить виключно від ваших смакових предпочтений.

2. Налийте півтора літра води в ємність для бродіння, як тільки частину завариться туди ж акуратно перелийте заварку і додайте цукор, після цього ретельно перемішайте цукор до повного його розчинення, живильний розчин для вашого скобі готовий, але не поспішайте поміщати гриб всередину, спершу необхідно переконатися, що температура в банку становить не більше двадцяти семи тридцяти градусів за цельсию.

3. Як тільки температура стане відповідний перелийте в банку стартову рідину і помістіть скобі, після цього вам залишиться лише накрити ємність для ферментації не щільною тканиною, і закріпити її на горловині за допомогою звичайної канцелярської резинки.

4. Поставте банку з комбучей в добре провітрюване місце без прямих сонячних променів на 5-10 днів залежно від пори року і намагайтеся хоча б перший час її не турбувати, ближче до зазначеного терміну ви можете почати пробувати напій на смак, щоб зрозуміти його готовность.