Безпечна подача огірка дитині в природному прикорму

Безпечна подача огірка дитині в природному прикорму просто. Огірок не є забороненим або важким продуктом для дитячого організму, тому його можна пропонувати з 6 міс до безпечної подачі.

Інгредієнти

огірки

Безпечна подача огірка дитині в природному прикорму покроковий рецепт

1. 6-9 міс

1 варіант.
Якщо ви відчуваєте себе комфортно, пропонуючи дитині шматочки, починаєте з самоприкорма, а не з пюре, можна пропонувати дитині 1/6 огірка з шкіркою (списи).
Сучасні дослідження показують, що в цьому віці у дитини є всі вбудовані рефлекси, які не дадуть йому відкусити проковтнути занадто великий шматок.

Якщо малюк все ж відкусив шматочок, не лякайте його і не засовуйте пальці в рот‼️Спокійно покажіть йому як його виплюнути, висунувши вашу мову. Або нахилити трохи дитини вперед і підставити руку під підборіддя, подавши сигнал таким чином, що він може виплюнути їжу. Навчання дитини випльовувати їжу – це винятково важливий навик! Шматками пропонуємо їжу тільки коли дитина сидить або лежить на животі.

2 варіант.
Якщо ви не впевнені, переживаєте і не дивлячись на всі доказові дослідження, ваш страх все одно дуже великий, пропонуйте огірок дитині натертий на дрібній тертці.
Але в цьому варіанті може бути більш виражений блювотний рефлекс. Це нормально в перші місяці прикорму для маленьких кусочков.

2. 9-12 міс

Пропонуємо огірок, нарізаний тонкими і довгими скибочками. З шкіркою або без.
В цьому віці можна починати формувати раціон малюка, тому пропонуйте огірок разом з їжею з високим вмістом білка і жирів. Коли у дитини з’явиться «пінцетний» захоплення, можна пропонувати огірок невеликими шматочками, розміром з укус, в доповненні до ломтикам.

3. 12-24 міс

В цьому віці можна пропонувати огірки кругляшками, в доповненні до шматочків огірка, і тренувати відкушування. Показуйте як це робити своїм прикладом, перебільшено. Або піднесіть кружечок до ротику дитини і покладіть край на нижні зубки, щоб дитина намагався відкусити.

Тренування цієї навички може зайняти якийсь час. Як тільки ви побачите що навички харчування вашої дитини досить розвинені, можна повернуться до розміру в 1 пункті (6-9) і пропонувати огірок 1/6 або 1/4 нарезке.

Відео рецепт 👇