Безпечна подача помідора дитині в природному прикорму

Безпечна подача помідора дитині в природному прикорму.

Інгредієнти

помідори

Безпечна подача помідора дитині в природному прикорму покроковий рецепт

1. Мінуси.
В помідорах величезна кількість вітаміну с, саме тому сік помідора може викликати нешкідливу висип у дітей в місцях контакту зі шкірою. Може викликати висипання під підгузником.

Його можна пропонувати малятам з 6 міс у свіжому вигляді, в помірній кількості.
Або замініть подачу помідора у вигляді соусу до страв.

Томатні рослини часто обробляють пестицидами. Намагайтеся купувати органічні помідори, по можливості. Або добре мити або видаляти з них кожуру.

2. Плюси.
І саме завдяки високому вмісту вітаміну С, помідори сприяють засвоєння заліза. Поєднуйте їх з залізовмісними продуктами.

Помідори також наповнені каротиноїдами, групою фитонутриентов, які фарбують рослини і забезпечують антиоксидантні та протизапальні властивості для нашого організму. А так само зміцнюють зір, імунітет і добре впливають на роботу сердца.

3. Подача – 6-9 міс.
Подача з маминої тарілки мікродозами. ближче до 8 міс подача для самостійного вивчення: ВЕЛИКИЙ помідор без шкірки. Якщо захоплення викликає складності, то запропонуйте 1/4 помідора. Орієнтуйтеся на моторні навички вашого ребенка.
4. 9-18 міс.
Подача для самостійної тарілочки: Тонкими пір’ям. Як тільки у дитини з’явиться пінцетний захоплення – шматочками розміром з укус. Все так же без кожуры.
5. 18-24 міс.
Пробуйте пропонувати помідори Черрі розрізані на 4 частини з шкіркою. Ця подача можлива діткам з добре розвиненими навичками жування твердої їжі. Якщо ви вважаєте що навичка жування ще не дуже хороший, або ви пізно перейшли на шматочки, продовжуйте пропонувати помідори у вигляді невеликих шматочків без шкірки.

Важливо навчити дитину випльовувати шкірку, якщо він з нею не справляється. Для цього будьте поруч, коли пропонуєте помідор, і коли ви бачите, що він з’їв м’якоть і довго ганяє в роті шкірку, підставте долоню до його підборіддя і самі висуньте язик, показуючи йому як виплюнути. Або покажіть своїм прикладом. У цьому віці діти вже здатні повторити за вами.

6. 24 міс+
Довільна подача, в залежності від навичок жування дитини. Черрі до 3х-5 років розрізаємо на 4 части.