Домашній квас з житнього хліба без дріжджів на заквасці

Готуємо смачний житній квас. Я називаю його ОКРОШЕЧНЫМ, тк він майже без цукру! Любите якнайсолодше – потрійте норму цукру, пробуйте після бродіння квас в теплі і додайте цукор або мед за смаком. Як зробити Домашній квас з житнього хліба без дріжджів на заквасці простий рецепт.
Не забувайте ♥️, зберігайте та надіслати друзям. Давайте готувати разом🤗 Зараз жарко, при температурі 26 гр в квартирі квас може сбродить і через добу, але у мене кондей і мені для вироблення кислоти в належній нормі потрібно 2 дні. Пробуйте квас через добу і думайте чи вистачає вам смаку або тримати його в теплі для кращої насиченості.

Інгредієнти

✔️Вода 3 л
✔️Хлібні сухарі житні краще з бородінського хліба 300 р
✔️Цукор 30 г (беріть по своєму смаку)
✔️Солод житній ферментований 30 р
✔️житня Закваска активна 30 р
✔️мед, родзинки

Домашній квас з житнього хліба без дріжджів на заквасці покроковий рецепт

1. Додати у воду сухарі, нагріваємо, додаємо солод і цукор, даємо прокипіти 2 – 3 хвилини – так ми отримали квасне сусло. Остигає маса до 25 – 28°, як охолола прибрати хліб, віджати через марлю і долити теплої кип’яченої водою до 3 литров.
2. Після додаємо активну закваску, перемішуємо і прикриваємо рушником, складаємо на бродіння. Через добу пробуємо, якщо не вистачає цукру додаємо і можна залишити ще на день або на пів дня. Головне пробувати і на кислоту і насиченість теж!
3. Як смак влаштував – переливаємо пляшки на карбонізацію, в пляшку додати додаємо родзинки або мед, даємо постояти пляшках в теплі кілька годин, вони повинні надутися, тому доверху не доливайте!
4. Потім прибираємо холодильник. Тримаю В холодильнику добу перед тим як почати дегустацію. Для більш бурхливою газації тримаємо квас довше в теплі в пляшках і потім в холоде!