Домашній сир з молока, яєць і сметани

Як смачно зробити сир з молока, яєць і сметани простий покроковий рецепт в домашніх умовах швидко. Відчуй себе сыроваром! Приготувати сир в домашніх умовах легко, а сам процес цікавий і не забере у вас багато часу.

Інгредієнти

– Молоко від 3,2% 1 літр;
– Сметана 15% 200 гр;
– Яйця 3 шт;
– Сіль 1 ч. л.

Домашній сир з молока, яєць і сметани покроковий рецепт

1. Змішуємо сметану і яйця до однорідного стану. Ставимо На плиту молоко, додаємо сіль і помішуємо. Доводимо молоко до 91-95 градусів. Якщо ж у вас немає термометра, то чекаємо коли піде пар від молока і на поверхні з’являться бульбашки. Закипіти молоко не должно.

2. Помішуючи ложкою вливаємо сметану з яйцями, зменшуємо вогонь. Як тільки підуть перші невеликі бульки засікаємо 4 хвилини. Сильно кипіти молоко не повинно. За цей час з’являться пластівці. Їх злегка пересуваємо, зрушуючи в один комок.

3. Вимикаємо вогонь і з допомогою шумівки збираємо пластівці у форму, придавлюючи ложкою. Зверху ставимо вантаж щоб наш сир вийшов щільним. Через 40 хвилин я ще трохи присолила сир зверху з усіх сторон.

4. Якщо немає спеціальної форми, можна використовувати друшляк, який потрібно попередньо застелити марлею, складеною в кілька шарів. Прибираємо сир в холодильник на 8-12 годин. Зберігати сир в пакеті або в сироватці яка осталась.

Відео рецепт 👇