Шоколадна паска з макаронадом

Шоколадна паска з макаронадом рецепт простий. Заміс здійснюється в комбайні гаком на швидкості 2-4, процес не швидкий. Тісто треба дуже добре вимішувати, щоб розвинулася клейковина.

Інгредієнти

Начинка:
200 г родзинок,
100 г шоколадних крапель.

Опара:
200 р борошна (бажано сильної),
150 г теплого молока,
25 г цукру,
5 г инстатных дріжджів або 15 г свіжих.

Тісто 1 (готується одночасно з опарою):
300 г борошна,
100 г яєць,
80 г молока,
50 г жовтків,
50 г цукру,
50 г какао.
Все кімнат.темп.

Тісто 2:
200 р холодного сл.масла,
50 г цукру,
20 г меду,
8 г солі.

Макаронад (готується, коли тісто підійшло):
80 г цукру,
45 г білка,
40 г мигдальної муки,
15 г какао,
10 г кукурудзяного крохмалю,
5 г раст.масла.

Шоколадна паска з макаронадом покроковий рецепт

1. Начинка:
Родзинки бажано за добу замочити в коньяку. Перед використанням відцідити і злегка віджати, щоб не додавати зайву вологу в тісто. Можна не використовувати алкоголь, а просто обшпарити кипятком.
2. Опара:
Замісити щільну опару, затягнути миску плівкою, дочекатися збільшення вдвое.
3. Тісто 1 (готується одночасно з опарою):
Яйця і жовтки збити з цукром до пишності. Влити молоко і додати змішану з какао і просіяне борошно. Замісити туге тісто, підкотити в кулю, покласти в миску, затягнути плівкою, залишити на автолиз.
4. Тісто 2:
Після підняття опари, шоколадне тісто розподілити в пласт на столі, на нього викласти опару, загорнути, підкотити в кулю. Покласти в комбайн і вимішувати гаком до однорідності і розвитку клейковини. Внести цукор, мед і сіль.

Вимішувати ще, поки тісто не вбере в себе інгредієнти. Далі по шматочках приблизно по 10-15 г внести масло, продовжуючи заміс. Кожен шматок повинен розподілитися перед додаванням нового. У підсумку замісу має вийти м’яке, пластичне тісто з добре розвиненою клейковиной.

5. Тісто 3
Дістати тісто, розподілити в пласт на столі. Борошно не підсипати, масляне тісто не повинно липнути. Рівномірно розподілити родзинки і шоколадні краплі. Згорнути рулетом, підкотити в кулю.

Повернути тісто в машину і вимішувати ще 10 хв. Тісто розділити, підкотити в кульки, укласти в паперові форми. Тісто не повинно займати більше половини форми. Затягнути пакетами. Залишити підходити. Тісто, що підійшло, коли воно не доходить до країв 7-8 мм.

6. Макаронад:
Все перемішати ложкою, викласти в кондитерський мішок, відрізати невеликий куточок, щоб макаронад видавлювався не більше 5 мм. Починаючи від середини спіраллю покрити тісто. Чим товще шар макаронада, тим щільніше буде хрустка шапочка. Потім можна посипати пудрою і мигдалевими пелюстками, а можна залишити так.
7. Випікати при 175 гр. (в залежності від розміру форм) 30-60 хв. Паска готова, коли скіпа виходить сухою, а температура всередині нього 94-96 гр. Дати охолонути на решітці. Розрізати через добу і более.