Сьогодні я покажу вам, як приготувати дуже смачний шоколадний торт! М’які шоколадні коржі, насичений шоколадний і солодкий вершковий крем всередині. Як зробити Шоколадний торт з кремом з рікотти рецепт простий.
Інгредієнти
КБЖУ на 100 м (без глазурі та ягід): 160 Ккал, Б 9,5, Ж 11, У 7,6 КБЖУ на 100 м (з глазур’ю, без ягід): Ккал 167, Б 9,3, Ж 12, У 8,2 КБЖУ на 100 м (з глазур’ю, і ягодами): Ккал 149, Б 8,1 З 10, 8 Вага 2000 м (без глазурі та ягід) Діаметр форми 18 см Підсолоджувач: 1 грам мого підсолоджувача еквівалентний 10 грам цукру.
для коржів: Яйце 300 г (5 шт З, або 6 шт С1) Йогурт 370 р Борошно зеленої гречки 90 р мигдальна Борошно 50 г Какао 40 р Підсолоджувач 15 р Сода 9 р
для шоколадного крему: (по 170 грам на корж, 500 грам на покриття) Рікотта 700 р Шоколад 130 р Підсолоджувач 15 р
для білого крему: (по 250 грам на корж) Рікотта 450 р Сухе молоко (можна знежирене) 40 р Підсолоджувач 15 р (Для більшої стабільності разом з іншими інгредієнтами можна додати в крем 20 грам кокосової олії)
Шоколадна глазур (просто ретельно перемішайте): Молоко/80 г вода (60-80С) Шоколад 80 г
Шоколадний торт з кремом з рікотти покроковий рецепт
1. Для коржів нам знадобиться 300 грам яєць. Це або 5 яєць добірної категорії, або 6 яєць першої категорії. Додаємо до яєць 370 грам йогурту. Це повинен бути густий, непитної йогурт без добавок. Можна використовувати грецький. Смешиавем віночком рідкі інгредієнти. В якості борошна у мене сьогодні 90 грам борошна зеленої гречки і 50 грам мигдального борошна. За рахунок високого вмісту мигдальної муки корж буде більш вологим і розсипчастим, але при бажанні можна використовувати тільки зернові види борошна. Додаємо 40 грам какао, підсолоджувач і 9 грам соди. Ретельно змішуємо всі сухі інгредієнти, щоб не залишилося грудочок. Додаємо їх до рідких ингредиентам.
2. Перемішуємо вінчиком. Виходить полужидкое тісто. Я буду випікати в кондитерському кільці діаметром 18 сантиметрів з дном з фольги. Всередині викладаю коло пекарської папери, злегка змочений водою для кращого прилягання. Перекладаємо тісто в форму. Це тісто не повинно стояти довго. І ставимо випікатися в розігріту до 170 С духовку на 50 хвилин. Готовність перевіряємо зубочисткою, вона повинна вийти суха. Коли корж охолоне, знімаємо фольгу, коло пекарської папери. І прорізаємо ножем уздовж бортів, щоб вийняти корж. Ось такий високий шоколадний корж вийшов. Запаковуємо його в харчову плівку і залишаємо в холодильнику як мінімум на 5 годин, а краще на ніч. Для крему нам знадобиться 1150 грам рікотти. Рікотту можна просто промешать лопаткою – в цьому випадку в ній можуть залишитися грудочки. Це, як правило, не відчутно всередині торта, так як грудочки м’які, але може бути візуально помітно на покритті, особливо, якщо крем шоколадний. Тому я пропоную пробити рікотту блендером до зникнення грудочок. При цьому рікотта істотно розм’якшується. Але стає ось такий гладкою і однородной.
3. 700 грам рікотти я відкладаю для шоколадного крему, його ми приготуємо трохи пізніше. А в що залишилися 450 грам додаю 40 грам сухого молока. Замість нього можна використовувати сухе кокосове молоко. І підсолоджувач. Ретельно перемішуємо всі інгредієнти за допомогою блендера. Перекладаємо крем кондитерський мішок. І зберігаємо в холодильнику до складання торта. Для шоколадного крему нам знадобиться 130 грам шоколаду без цукру. У мене гіркий, але можна вибрати і молочний. Можна використовувати какао-терте, його буде достатньо 100 грам. Шоколад розтоплюємо на водяній бані або імпульсами в мікрохвильовці до рідкого стану. До решти рікотті додаємо підсолоджувач, перемішуємо. І тепер потрібно частинами вмішати рікотту до шоколаду. До цього моменту рікотта повинна бути кімнатної температуры.
4. У мене рікотта ще не повністю зігрілася після холодильника. Розмішати в цьому випадку набагато складніше, так як шоколад швидко густіє і потрібно діяти дуже швидко. Спочатку розмішуємо першу порцію до повної однорідності. А вже потім додаємо наступну. Далі вже простіше. З’єднуємо шоколадний крем з залишилася рікоттою, також розмішуємо до однорідності. Перекладаємо 500 грам крему в кондитерський мішок – ця частина піде на покриття торта. І 340 грам в інший мішок – це піде всередину. Корж настоявся, волога всередині нього рівномірно розподілилася. Він став м’якше і податливі. Зрізаємо з нього нерівну шапку. Залишився корж ділю на 3 рівних по товщині коржа. Намічаю ножем лінію надрізу по всій окружності і не поспішаючи прорізали корж. Таким же способом роблю другий розріз. Вийшло 3 м’яких ароматних шоколадних коржа.
5. Можна приступати до складання торта. На підкладку ставимо те ж кільце діаметром 18 сантиметрів. Всередину викладаємо ацетатную стрічку. На середину підкладки трохи крему, щоб зафіксувати торт. Викладаємо нижній корж. Просочення тут не потрібна, якщо ви використовували мигдалеву борошно, як і я. Якщо ж ви вибрали повністю зернові види борошна, то можна просочити, але не більше 20 грам просочення на корж. Викладаємо вершковий крем по бортику. Всередині нього коло шоколадного крему. Знову білий. І серединку з шоколадного крему. Перевірте, щоб на один корж пішло рівно половина і того й іншого крему, і якщо потрібно – трохи додати. Точні граммовки я як завжди вказую в описі. Злегка вирівнюємо крем лопаткою. Накриваємо другим коржем. Акуратно притискаємо. І повторюємо ті ж дії. У цьому торті вершковий крем не самий стабільний, він залишається м’яким і в холодильнике.
6. Частина вологи він віддасть коржам. Але, якщо ви плануєте перевезення і вам потрібен дуже стабільний торт, то на етапі приготування крему, рекомендую додати в рікотту кімнатної температури 20 грам кокосової олії і також перемішати блендером. Масло застигне в холодильнику і крем буде достатньо стабільним. Викладаємо третій корж, трошки притискуємо, щоб вона добре з’єднався з кремом. Накриваємо торт харчовою плівкою і відправляємо в холодильник на ніч. Коли торт настоявся, знімаємо харчову плівку, кільце і ацетатную стрічку. І наносимо шоколадний крем збоку. І зверху. На верхній шар у мене трохи не вистачило крему, це не біда, я распределю його при выравнивании.
7. Який можна з цього зробити висновок – що я невірно визначила розмір отвору в кондитерському мішку. Воно було надто велике, крем виходив товстим шаром, і скінчився раніше часу. Так що тренуємо окомір на кожен розмір торта і кількість крему. Крем я не мажу, а як би надвигаю в цей отвір, щоб за ним не пішли крихти. Вирівнюємо збоку і зверху, поки не доб’ємося рівною циліндричної форми. Обов’язково очищаємо підкладку змоченою у воді салфеткой.
8. І наносимо патьоки з допомогою шоколадної глазурі. У мене на каналі є плейлист (здорові) ПП глазурі з різними рецептами. Тут я використовую глазур на гіркому шоколаді, її склад для цього торта напишу в описі під відео. Патьоки готові. Решту глазур я наношу на поверхню торта. І викладаю ягоди, поки глазур не застигла. Один шар ягід щільно фіксується на глазурі. А ягоди для другого шару я трохи змащую глазур’ю, щоб скріпити їх з остальными.
9. Великі ягоди полуниці тут будуть чергуватися з більш дрібною лохиною. Ось така краса виходить. Ягоди завжди створюють дуже яскравий і соковитий декор для торта! Давайте його разрежем. По хорошому при такій великій кількості ягід їх потрібно знімати з торта перед нарізанням. Але мені трохи шкода прибирати таку красу, тому я розрізаю так.
10. Простий лаконічний розріз, при цьому чарівна у своїй простоті. М’які шоколадні коржі, насичений шоколадний і солодкий вершковий крем. У цьому торті все на своєму місці: активний шоколадний смак дуже приємно доповнюється ніжним вершковим кремом. Все це під шаром мегашоколадной глазурі просто приголомшливо смачно!