Хрусткі кримські чебуреки такі як продають в криму

Як зробити Хрусткі кримські чебуреки такі як продають в криму рецепт простий. ЧИБЕРЕК – НАЦІОНАЛЬНЕ БЛЮДО КРИМСЬКОТАТАРСЬКОЇ КУХНІ. ⠀ Зараз найчастіше можна зустріти назву чебурек. Слово походить від кримськотатарської мови – çiberek – в перекладі означає «сирої пиріжок» (çiy, чий – сирої, berek/borek – пиріжок).
Тому класичні чибереки готують виключно з сирим фаршем – в самій назві, як бачите, криється і спосіб приготування. ⠀ Всіх мусульман вітаю зі священним святом – К’УРБАН БАЙРАМ мубарек олсун!
Нехай усі ваші добрі помисли та вчинки будуть по справедливості винагороджені, а молитви будуть почуті! Нехай ваші серця наповняться істинним щастям, любов’ю і добротою! Миру та благополуччя у ваших домівках!

Інгредієнти

Для тесту:
✅ 200 мл води
✅ 1 ч. л солі
✅ 1 ст. л рослинного масла
✅ 350 г борошна (+ 50-60 г на припыление при розкочуванні)

Для начинки:
✅ 300 г жирної яловичини
✅ 1 велика цибулина
✅ 150-200 мл води +/-
✅ сіль, чорний мелений перець

Хрусткі кримські чебуреки такі як продають в криму покроковий рецепт

1. Для приготування тіста в глибоку миску просіваємо борошно, борошняний гірці робимо лунку. У воді розчиняємо сіль, вливаємо в лунку, додаємо олію і замішуємо однорідне еластичне тісто. ⠀ Борошна може знадобитися трохи більше або менше, все залежить від вмісту в ній клейковини і умов зберігання. З отриманого тіста формуємо ковбаску і ділимо її на 15 невеликих однакових кусочков.

2. Потім кожен шматочок скачуємо в кулю, викладаємо в миску, присипаємо борошном кожен шар кульок і накриваємо рушником або харчовою плівкою. Даємо тісту відпочити не більше 5-7 хвилин, інакше занадто розм’якшиться. Якщо готуєте вперше і не виходить розкачати відразу всі кульки, та ще й в кухні жарко, то краще викладайте їх в один шар і поки розкатуєте одні, інші відправте в холодильник, але обов’язково накривайте харчовою плівкою, щоб тісто не обветрилось.
3. Для фаршу в глибоку миску пропускаємо через м’ясорубку яловичину з цибулею (в ідеалі і по класиці потрібно дуже дрібно порубати ножем), перемішуємо і невеликими порціями додаємо воду, щоб фарш став ніжним і в подальшому його можна було легко розподілити по тесту. Ще додала 40 г вершкового масла, так як фарш у мене був без жиру. Якщо фарш не затримується при піднятті на ложці – значить він готовий!

4. Додаємо сіль і чорний мелений перець, ретельно перемішуємо. Тепер, постійно присипаючи борошном, розкачуємо кожен кульку тесту в невеликий тонкий пласт, на одну половину викладаємо начинку, відступаючи від країв і накриваємо іншою, вільною частиною тіста. Вільні крою злегка придавлюємо пальцями і додатково робимо візерунок. Можна краю зрізати за допомогою спеціального механічного інструменту у нас називається чыгъырыкъ (показала на відео), а також можна зрізати рівним краєм тарелки.
5. Смажимо у великій кількості олії на розігрітій сковороді на середньому вогні. Не збільшуйте вогонь вище середнього -тісто підгорить, а фарш так і залишиться сирим. Правильно приготовані чибереки при смаженні досить високо піднімаються і якщо невдало пошкодити поверхню чиберека, то засичить масло, будьте гранично осторожны.

6. І тому, щоб у процесі обжарювання тісто не лопнуло і не витекли всі соки, як одна сторона просмажиться, потрібно зробити невеликий прокол з краю для виходу пари. Рекомендується подавати до столу гарячими з запалі з жару, так їх смак розкривається найкращим чином!