Мариновані гриби солоні гарячим способом на зиму в банках

Смачнющі гриби без клопоту) Як смачно зробити Мариновані гриби солоні гарячим способом на зиму в банках простий покроковий рецепт в домашніх умовах швидко.
Здавна на Русі любили готувати рижики. Їх часто подавали на стіл жареними і тушкованими. Але особливо шанувалися вони в солоному вигляді.⠀ Рижики, поряд з груздями і боровиками вважалися грибами першого сорту, любили і простий народ, і дворянство і духовенство. Це універсальне ласощі здорово виручає під час постів, адже білка в них більше, ніж у м’ясі.
Зараз же першосортні гриби — це не тільки вимушена заміна м’яса, але і ласощі, і апетитна закуска. ⠀ Відомо, що Петро 1 любив закусити рижиками в сметані. ⠀ В країнах Середземномор’я в якості аперитиву використовувалися оливки, а у нас свій аперитив — солоні рижики!⠀ Ці грибочки навіть просто радують око, такі вони літні, сонячні. ⠀ Помаранчеві, майже червоні рижики – справжні красені.
Наші рижики – ті самі, лісові дикороси, потрібного кольору і смаку. Їх дуже мало дає природа в порівнянні з багатьма іншими грибами. ⠀ Мідно-руде грибочки у нас для соління збираються у віддалених від міст лісах республіки Марій Ел і Ульяновської області. Не пізніше 4 годин після збору вже проводиться їх первинна переробка.
Це можливо, тому що наші грибоварни розташовані в місцях заготівлі врожаю. ⠀ Солоні рижики від компанії «Зонов і сини» стануть родзинкою столу і точно залишаться у спогадах гостей. ⠀ Дуже зручно, коли на кухні зберігається декілька різноманітних баночок солоних і маринованих грибів.

Інгредієнти

Гриби
на 1 літр води – 2 ст. ложки солі з гіркою.
кріп, часник, корінь хрону і сіль

Мариновані гриби солоні гарячим способом на зиму в банках покроковий рецепт

1. Миємо, чистимо грибочки. Варимо. На 1 літр води – 2 ст. ложки солі з гіркою. Після закипання варимо 5 хвилин. У ємність (ми в емальованій каструлі це робимо).
2. Готуємо кріп, часник, корінь хрону і сіль. Дрібно ріжемо. На дно ємності всипаємо частину кропу, часнику і хрону, трохи солі. Шарами, капелюшки вниз укладаємо НЕ РОЗРІЗАНІ, цілі-цілісенькі рижики. Кожен шар присипаємо сіллю і часником, хріном, кропом. Так робимо до останнього грибка. Заливаємо юшкою в якій варилися, щоб покрити грибы.
3. Кладемо тарілку на гриби,і що-небудь, що забезпечить гніт😁, мама баклашку ставить з водою, іноді 3-х літровий бутель. Через 2 тижні пробуємо, мама їсть вже через тиждень))). Відразу їх є не зовсім вийде, оскільки вони солоні. Їх потрібно дістати, порізати, можна додати зелень, свіжий часник і обов’язково рослинне масло, яке пахне. Готові гриби прибираємо на ніч у холодильник, щоб настоялися, і пішла зайва соль.