Паска Олександрійський на топленому молоці на живих дріжджах

Паска Олександрійський на топленому молоці на живих дріжджах простий рецепт в духовці. Кажуть, що олександрійський паска вперше був випечений придворним кондитером імператора Олександра III в XIX столітті.
Звідси і походить назва цієї великодньої випічки ☝🏻 Її відмінною особливістю є використання віденського або олександрійського тесту для пасок, для приготування якого використовується пряжене молоко 😋

Цей паска настільки смачний, що популярний до цих пір. Приготуйте його за нашим рецептом 😉 Із зазначеної кількості інгредієнтів у нас вийшло 10 пасок: 5 пасок у формах діаметром 6 см, 4 паски у формах діаметром 9 см і 1 паска у формі діаметром 11 див.

Інгредієнти

Для опари:
🔸 500 мл топленого молока
🔸 75 г свіжих дріжджів
🔸 5 яєць
🔸 2 жовтки
🔸 250 г вершкового масла
🔸 500 г цукру

Для тіста:
🔸 1,25 кг пшеничного борошна
🔸 10 г ванільного цукру
🔸 щіпка солі
🔸 100 г родзинок Терма
🔸 100 г цукатів з вишні
🔸 100 г кураги
🔸 1 ст. л. коньяку

Для глазурі:
🔸 3 яєчних білка
🔸 360 г цукрової пудри
🔸 1 ч. л. лимонного соку

Додатково:
🔸 рослинне масло за смаком

Харчова цінність на 100 г: 306,1 ккал, б – 5,9 г, ж – 7 г, у – 54,5 р.

Паска Олександрійський на топленому молоці на живих дріжджах покроковий рецепт

1. Для приготування олександрійського тесту для пасок підготуйте продукти: вони повинні бути кімнатної температури. ⠀ Родзинки і курагу замочіть в гарячій воді на 8-10 хвилин. Потім злийте воду, промийте і обсушіть плоди за допомогою рушника. Курагу порубаєте ножем. ⠀

Підготовлені інгредієнти викладіть в друшляк, припылите борошном і перемішайте. Струсіть зайву муку. ⠀ Приготуйте опару. У глибокій мисці за допомогою віночка збийте яйця з жовтками і цукром до розчинення цукру. ⠀ Сюди ж додайте розм’якшене вершкове масло.

2. Збийте до однорідності (при бажанні можна скористатися міксером). ⠀ В окрему миску розкришите свіжі дріжджі. Влийте трохи теплого молока дріжджі розітріть виделкою або пальцями.

Влийте решту молоко і перемішайте до повного розчинення дріжджів. ⠀ Отриману суміш вилийте в миску з яєчною і перемішайте міксером (на низькій швидкості). Накрийте Миску рушником і залиште на 8-12 годин при кімнатній температуре.

3. Пшеничне борошно просійте 3 рази, а потім змішайте з сіллю і ванільним цукром. ⠀ Отриману суміш порціями додайте опару. Замісіть тісто. У Вас повинно вийти ніжне, липнущее до рук тісто. ⠀ У тісто додайте родзинки, курагу, цукати і коньяк. Ретельно перемішайте. ⠀

Глибоку миску змастіть рослинною олією. Викладіть в неї тісто і накрийте харчовою плівкою, змащеною маслом. У плівці зробіть кілька проколів. Приберіть в тепле місце на 1,5 часа.

4. Готове тісто акуратно обімніть. Розділіть його на декілька частин (кількість залежить від кількості форм), сформуйте невеликі кульки і викладіть їх у змазані маслом і припыленные борошном форми для пасок. Форми повинні бути заповнені приблизно наполовину.

Форми з тістом накрийте харчовою плівкою і приберіть в тепле місце на годину. Випікайте олександрійські паски в попередньо розігрітій до 180 градусів духовці 20 хвилин, потім зменшіть тим

5. пературу до 160 градусів, накрийте паски фольгою і випікайте ще 40 хвилин. Потім вимкніть духовку, зніміть фольгу і залиште паски в теплій духовці ще на 20-30 хвилин. Готові паски накрийте рушником і дайте охолонути. Для глазурі за допомогою міксера збийте охолоджені яєчні білки в пишну піну.

Продовжуючи збивати, всипте цукрову пудру. Потім додайте сік лимона і продовжуйте збивати ще декілька хвилин. У Вас вийде однорідна, гладка глазур. За бажанням для більшої густоти Ви можете додати більше цукрової пудри. Остиглі паски прикрасьте глазурью.