Французькі різдвяні булочки

Як смачно зробити Французькі різдвяні булочки простий покроковий рецепт в домашніх умовах швидко. Кокий – здобна булочка з Північної Франції і Бельгії), яку традиційно їдять під час Різдва. З французької оригінальна назва булочки Coquille de Noel перекладається як Різдвяна мушля.
«Ця булочка у формі немовляти в пелюшках, яку називають різдвяною черепашкою, кунью, кениоле або навіть хлібом Ісуса, популярна здоба як у Бельгії, так і на півночі Франції.
Здобу, з родзинками або посипаний цукровою крихтою, їдять під час новорічних свят, особливо в період між Днем Святого Миколая та Різдвом. Традиція полягала в тому, щоб діти знаходили на Різдво кокий і апельсин «у своїх маленьких туфельках». До речі, до цих пір ця традиція жива у Франції та Бельгії.
Ми з вами зробимо новорічний, яскравий варіант цієї чудової здоби. Замість родзинок ми додамо спеціально підготовлений кусковий цукор, обваленный в розтопленому вершковому маслі, щоб поліпшити смак цукру і зробити його м’яким.
Ми будемо використовувати густу опару. Вона дозволяє поліпшити смакові властивості, а також зробить м’якуш надзвичайно м’яким. Хоча допустимо використовувати і інші варіанти, такі як пулиш, закваска і навіть безопарний спосіб.

Інгредієнти

На п’ять булочок:

Ми зробимо заміс на 500 г борошна.

Отже, починаємо з опари:
Борошно в/с 200 м (40% борошна в опарі)
Молоко (20-25 С) – 110 р
Дріжджі пресовані – 10 г
Разом: 320 р

Тісто
Опара – 320 г (мінус втрати на бродіння)
Борошно – 300 г
Сіль – 8 г
Молоко – (20-25 С) – 40 г (дивіться на консистенцію тіста)
Вершкове масло ZEALANDIA – (порізати кубиками, зберігати при + 5С) – 150 г
Цукор – 60 г
Яйце – 150 г
Дріжджі пресовані – 10 г
Підготовлений цукор – 250 г
Разом: 1280 г (мінус втрати при бродінні)

Французькі різдвяні булочки покроковий рецепт

1. Дріжджі розчиняємо в молоці, додаємо борошно, перемішуємо і залишаємо на 2 години на бродіння (в умовах кухні). Час дарма не втрачаємо. Давайте підготуємо кусковий цукор. В нашому варіанті ми взяли суміш неочищеного цукру і стандартного.
2. Попередньо розрізали його на рівні шматочки і залили розтопленим (розсолом) вершковим маслом. Масло обволікає шматочки цукру, розм’якшуючи їх і захищаючи цукор від швидкого розчинення в тесті. Як тільки ми визначили готовність опари, можна приступати до замісу теста.
3. Тісто:
Всі сировину та інгредієнти, крім вершкового масла і родзинок, замішуємо 4-6 хвилин на першій швидкості і 2-6 хвилин на другий (до освіти плівочки), потім акуратно на першій швидкості вносимо вершкове масло і після його розподілу по тесту переходимо на другу швидкість і замішуємо до ідеальної «плівочки». Цукор можна додати в кінці замісу (важливо не перебити), або під час обминки (через 30 хвилин після закінчення замісу).
4. Бродіння після замісу: 30 хвилин. Обминка. Бродіння після обминки: 15-30 хвилин. Поділ/округлення: 250-350 грам. Відпочинок: 5-10 минут.
5. Формування. Це особлива частина. Формуем подовжений батон і випробовуємо дві голови. Расстойку можна проводити як у формах , так і просто на аркушах. Остаточна розстойка: 45-60 хвилин (26-28 С, 75% вологість). Випічка: 14-18 хвилин, посадка при 200 С, випічка при 160-175 С. Без пари. Перед посадкою в піч, поверхню змастити яйцем і посипають великим декоративним сахаром.

Відео рецепт 👇