Як приготувати дуже смачний Пісочний торт Лисичка з вершковим кремом, сухофруктами і сметаною рецепт простий. Усім привіт мої дорогі, ви на каналі Солодкий Майстер! Сьогодні готую дуже смачний пісочний торт «Лисичка» з ароматним сметано-вершковим кремом на сухофруктах. Торт виходить просто чарівним завдяки присутності в начинці дачних заготовок з яблук і урюку, які я попередньо распарил і вмешал в крем. Впевнений, такий спосіб приготування крему з будь-яких сухофруктів вам стане в нагоді в майбутньому. Поєднання сметано-вершкового крему настільки гармонійно, що він подобається всім, хто хоч раз його спробує. А зараз давайте приготуємо, ароматний торт «Лисичка» з чудовим смаком, тим більше робиться він дуже просто, якщо ви готуєте на каналі Солодкий Майстер!
Інгредієнти
Для коржів:
1. Борошно – 500 р.;
2. Вершкове масло – 250 р.;
3. Цукрова пудра – 200 р.;
4. Сметана – 150 р.;
5. Розпушувач – 10 р.;
6. Ванілін – 3 р.;
7. Сіль – 3 р.
Для крему:
1. Вершкове масло – 200 р.;
2. Сметана 20-25% – 200 р.;
3. Цукрова пудра – 200 р.;
4. Сухофрукти – 200 р.
Загальний вихід готового виробу 1,6 кг.
Пісочний торт Лисичка з вершковим кремом, сухофруктами і сметаною покроковий рецепт
1. Друзі, одразу хочу додати, що сухофрукти я попередньо распарил протягом години на плиті з невеликою кількістю води. Як сухофруктів у мене урюк і яблука ще з урожаю минулого року. Головне розпарити сухофрукти таким чином, щоб їх можна було пром’яти в кашку. Більш докладний опис рецепта, а також особливості і мірні значення по продуктам, дивіться у рекомендаціях, які я залишив під цією публікацією. У борошно додаємо розпушувач, ванілін, сіль і цукрову пудру. Недовго перемішуванню, щоб сухі інгредієнти щодо втрутилися один в одного. Додаю холодне вершкове масло. Перетираю борошно з маслом до отримання олійно-борошняної крихти, щоб на руках не прощупывались окремі грудки вершкового масла.
2. Замість вершкового масла, в тісто, допускається використання маргарину або спреду, на ваш розсуд. Олійно-борошняна крихта готова. Додаю відразу всю сметану. Вимішую олійно-борошняної крихти зі сметаною, до отримання неоднорідного тесту. Дуже важливо довго не вимішувати тісто, щоб не утворилася клейковина, а пісочне тісто було розсипчасте. Також пісочне тісто можна вимішувати гачками міксера, тоді зіткнення з тестом, буде мінімальним. Найголовніше, щоб тісто можна було зібрати в неоднорідний пісочний куля, який не обсипається. Якщо пісочний куля вийшов сухуватим і осипається, дивіться рекомендації. Викладаю пісочне тісто на робочу поверхность.
3. Збираю тісто, щоб сформувався пісочний биточек. Поділяю тісто на 5 рівних фрагментів, з попередньо нанесеним розмітці. З пісочного фрагментів формую руками колобки. Прибираю тісто в холодильник, попередньо накривши від обвітрювання. На пекарській папір укладаю перший пісочний колобок з холодильника. Розкачую тісто качалкою в тонкий пласт діаметром приблизно 25 сантиметрів. Періодично підсипаю борошном, щоб тісто не прилипало і краще раскатывалось. Розкатаний пісочний пласт тіста обрізаю по колу, діаметром 23 сантиметри. Обрізки прибираю в бік, з них я буду формувати 6й пісочний корж. Наколюю тісто виделкою в довільному порядке.
4. Прибираю тісто в заздалегідь розігріту до 190 градусів духовку на 15 хвилин. З рештою пісковими колобками проробляю ідентичні маніпуляції. Останній 6й пісочний корж, який я сформував з обрізків, також обрізаю за формою 23 сантиметри, але при цьому не відокремлюючи обрізки, відразу прибираю в духовку. Для приготування крему, в блендер занурюю, всі попередньо розпарені сухофрукти. Недовго пробиваю блендером. Додаю половину сметани від загального замісу. Пробиваю недовго блендером. Додаю половину сметани і остаточно пробиваю масу, щоб сухофрукти добре втрутилися в сметану і вийшла щільна начинка з краплениями. Ось така начинка з приємним карамельним відтінком получилась.
5. В начинку всипаю цукрову пудру. Перемішую масу недовго лопаткою. М’яке вершкове масло, вимішую міксером не менше 3х хвилин, щоб воно посвітлішало і стало пишніше. Вершкове масло для приготування крему, готово. У вершкове масло, в 3 прийоми, додаю начинку. Після кожного прийому, на низьких оборотах міксера, недовго перемішую масу. Щоб крем вийшов стабільним, рекомендую додавати охолоджену начинку в масло. Ваша начинка може бути будь-яких сухофруктів за бажанням, які є в наявності. Перелік пропонованих начинок я вказав в рекомендаціях, під цією публікацією. Ось такий вершково-сметанний крем з начинкою із сухофруктів вийшов. На робочу поверхню, для стабільності, наношу трохи крема.
6. Укладаю перший пісочний корж, гладкою стороною вгору. Викладаю зверху на корж, дві повні столові ложки з гіркою крему. Рівномірно розподіляю крем по всій поверхні пісочного коржа лопаткою. Замість лопатки, крем можна розподілити широким шпателем або ножем. Якщо крем вийшов дуже м’який, приберіть його в холодильник на 15 хвилин і тільки потім починайте працювати. Всі особливості по крему, а також як відновити крем ви можете подивитися, пройшовши за посиланням, яку я залишу в описі до цього рецептом. Від останнього 6го коржа відділяю обрізки, які я перекладаю в окрему чашу.
7. Ретельно протираю обрізки до середньої крихти. Закриваю пісочний торт останнім 6м коржем. Викладаю весь залишився крем і подравниваю торт. Розподіляю крем по всій поверхні торта, починаючи зверху, рівномірно розгладжуючи крем по боковинам. Остаточно вирівнюю торт плоским шпателем. Обсыпаю торт пісочної крихтою. Прибираю торт в холодильник, щоб він наситився і стабілізувався, мінімум на 5 годин. Пісочний торт «Лисичка», це неймовірно смачний і тане в роті торт.
8. Поєднання тонких пісочних коржів з вершково-сметанною начинкою з сухофруктами, відрізняють його від традиційних тортів, від чого, ще більше хочеться його приготувати знову, щоб здивувати всіх неповторним ароматом. Це настільки смачно, що описувати смак, цього кондитерського десерту дуже непросто, а тому приготуйте, цей пісочний торт для себе і своїх близьких. Рекомендую торт «Лисичка» до гарячого чаю, кави або компоту. Спасибі, мої дорогі за підписку, лайки і коментарі, тим самим ви просуваєте канал.
9. *Рекомендації та опис рецепту:
*Для підготовки сухофруктів, просто распарьте їх у невеликій кількості води, щоб вони перебували в сотейнику під паром. Як тільки вони стануть м’які і їх можна м’яти в кашку виделкою, значить, вони готові.
*Вага сухофруктів 200 р., вже в розпареному вигляді, без урахування кісточки.
*В якості сухофруктів рекомендую: урюк, яблука, груші, курагу і чорнослив (великі), інжир, банани, фініки (м’які);
*Масло для тіста обов’язково холодне з холодильника;
*Масло для крему м’яке, прохолодне або кімнатної температури;
*Вершкове масло для крему я використовував 82,5% жирності.
*За даним рецептом, вершкове масло для крему не менше 72,5% жирності;
*Вершкове масло натуральне не менше 72,5% жирності виготовляється тільки з тварин вершків (з додаванням молока), без додавання додаткових жирів. На упаковці з вершковим маслом, повинно бути написано: “Вершкове Масло” або “Масло” допускається доповнення, наприклад: “Вершкове Масло з натуральних вершків”, “натуральне Вершкове Масло”, “Олія сільське”. Упаковка, на якій немає слова: “Масло” відноситься до категорії спред або комбіноване масло з використанням трансжирів, або з додаванням рослинних жирів. Приклад спреду (маргарину) на упаковці: Вершкове, Натуральне сільське, Маселко, Пишка, Господине, Сливочник, Бутербродне і т. д.;
*Вершкове масло 82,5% жирності виготовляється тільки з тварин вершків, без додавання молока та інших додаткових жирів;
* Вершкове масло в тісто будь. Замість вершкового масла, допускається використання спреду або маргарину;
*Розпушувач 10 р., це 2 чайні ложки;
*Ванілін і сіль за 3 р., це по ½ чайної ложки;
*Замість цукрової пудри в крем, можна використовувати цукор;
*Час випікання 15 хвилин при 190;
*Час випікання може відрізнятися від заявленого в рецепті з різницею в 5 хвилин, це пов’язано з особливостями продуктів і функціональність духовки;
*Відновити крем, який відшарувався можна прибравши його в холодильник мінімум на 2 години, а потім вимісити при кімнатної температури, до гладкого стану;
*Чому не варто використовувати продукцію фірми «Чудське Озеро» дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=GlBQl…
*Якщо пісочне тісто вийшло сухуватим і куля не формується, просто додайте ще 20 р., сметани в заміс і сформуйте кулю з пісочного тіста;
*Перед тим як випікати корж, можете попередньо охолодити в холодильнику, це додатково гарантує, тісто вийде рівне, без бульбашок;
*Якщо не вдається сформувати останній 6й корж, це означає, що попередні 5 коржів були розкатані тонко;
*Розгортати всі коржі не менше 25 см, в діаметрі;
*Обрізати коржі будь-який підручний формою у вигляді кола, діаметром 23 см;
*Після складання торта, дайте торту постояти спочатку при кімнатній температурі приблизно 1 годину, потім прибирайте в холодильник мінімум на 5 годин.
*Зберігати торт в холодильнику не більше 7 днів;
*Допускається шокова заморозка терміном до 15 місяців в залежності від якості вершкового масла;
* Країна походження торта Росія.
*Для підготовки сухофруктів, просто распарьте їх у невеликій кількості води, щоб вони перебували в сотейнику під паром. Як тільки вони стануть м’які і їх можна м’яти в кашку виделкою, значить, вони готові.
*Вага сухофруктів 200 р., вже в розпареному вигляді, без урахування кісточки.
*В якості сухофруктів рекомендую: урюк, яблука, груші, курагу і чорнослив (великі), інжир, банани, фініки (м’які);
*Масло для тіста обов’язково холодне з холодильника;
*Масло для крему м’яке, прохолодне або кімнатної температури;
*Вершкове масло для крему я використовував 82,5% жирності.
*За даним рецептом, вершкове масло для крему не менше 72,5% жирності;
*Вершкове масло натуральне не менше 72,5% жирності виготовляється тільки з тварин вершків (з додаванням молока), без додавання додаткових жирів. На упаковці з вершковим маслом, повинно бути написано: “Вершкове Масло” або “Масло” допускається доповнення, наприклад: “Вершкове Масло з натуральних вершків”, “натуральне Вершкове Масло”, “Олія сільське”. Упаковка, на якій немає слова: “Масло” відноситься до категорії спред або комбіноване масло з використанням трансжирів, або з додаванням рослинних жирів. Приклад спреду (маргарину) на упаковці: Вершкове, Натуральне сільське, Маселко, Пишка, Господине, Сливочник, Бутербродне і т. д.;
*Вершкове масло 82,5% жирності виготовляється тільки з тварин вершків, без додавання молока та інших додаткових жирів;
* Вершкове масло в тісто будь. Замість вершкового масла, допускається використання спреду або маргарину;
*Розпушувач 10 р., це 2 чайні ложки;
*Ванілін і сіль за 3 р., це по ½ чайної ложки;
*Замість цукрової пудри в крем, можна використовувати цукор;
*Час випікання 15 хвилин при 190;
*Час випікання може відрізнятися від заявленого в рецепті з різницею в 5 хвилин, це пов’язано з особливостями продуктів і функціональність духовки;
*Відновити крем, який відшарувався можна прибравши його в холодильник мінімум на 2 години, а потім вимісити при кімнатної температури, до гладкого стану;
*Чому не варто використовувати продукцію фірми «Чудське Озеро» дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=GlBQl…
*Якщо пісочне тісто вийшло сухуватим і куля не формується, просто додайте ще 20 р., сметани в заміс і сформуйте кулю з пісочного тіста;
*Перед тим як випікати корж, можете попередньо охолодити в холодильнику, це додатково гарантує, тісто вийде рівне, без бульбашок;
*Якщо не вдається сформувати останній 6й корж, це означає, що попередні 5 коржів були розкатані тонко;
*Розгортати всі коржі не менше 25 см, в діаметрі;
*Обрізати коржі будь-який підручний формою у вигляді кола, діаметром 23 см;
*Після складання торта, дайте торту постояти спочатку при кімнатній температурі приблизно 1 годину, потім прибирайте в холодильник мінімум на 5 годин.
*Зберігати торт в холодильнику не більше 7 днів;
*Допускається шокова заморозка терміном до 15 місяців в залежності від якості вершкового масла;
* Країна походження торта Росія.