Вялені томати в домашніх умовах в духовці

Як зробити В’ялені томати в домашніх умовах в духовці рецепт простий. *на 1кг підготовка 10 хвилин, приготування 2 години. У минулому році у мене з ними не склалося. Готувала 8 годин 🙀 в духовці і вони так остаточно і не висохли. Не кажучи про те, що це було моє перше знайомство з в’яленими томатами і перше здивування, що з 2 кг свіжих вийде одна баночка менше 1л 😅 В цей раз до стрімко зменшується обсягами я була готова, а по часу приготування тестувала спосіб на пекарському камені “Гурман”. Вийшло відмінно і набагато швидше.

Інгредієнти

1 кг середніх томатів, у мене були невеликі вершки
~ 200-300 мл оливкової олії
базилік, часник, сіль, перець
🌶 2-3 шт сушених чилі – за бажанням

В’ялені томати в домашніх умовах в духовці покроковий рецепт

1. Томати розрізати на половинки, видалити плодоніжки. Від насіння і внутрішньої частини я не чищу, навіщо продукти переводити) Змішати в мисці порізані томати з сіллю, перцем, злегка збризнути маслом і викласти на розігріту при 140C пекарський камінь насінням наверх, акуратно, кожну половинку отдельно.
2. В’ялити в духовці на камені 2 години. Після години приготування відкрити дверцята і випустити пар. Якщо в якийсь момент томати будуть пригорати і чорніти, зменште температуру. Потрібно стежити за томатами і перевіряти, чи достатньо вони висохли. У мене пішло рівно 2 години, потім охолоджуємо томати, прочинивши дверцята духовки.
3. Готові висохлі томати перекласти в банку – у мене впритул влізли в банку 0,5 л, додати сушений чилі, свіжі листя базиліка, свіжі зубчики часнику і залити оливковою олією, щоб весь вміст було повністю покрите. Такі томати можна використовувати як холодну закуску, додавати в салати або пасту.
4. Я не додавала цукор, т. к. помідори були дуже солодкі, але можна це зробити перед відправкою в духовку, якщо томати недостатньо солодкі. Відкриту банку зберігайте в холодильнику і якщо не використали відразу, стежте, щоб помідори, що залишилися, були повністю покриті маслом, інакше можуть запліснявіти, як у мене в минулому году.