Дріжджове безопарне тісто і опарний способи

Є 2 способи приготування дріжджового тіста – опарний (використовують для приготування здобних виробів) і безопарний (для приготування виробів з меншою кількістю здоби). Наприклад, безопарним способом готують круасани 🥐, синнабоны, пиріжки смажені, панеттоне та ін. А опарним готують паски, хліб 🍞, булочки, рогалики і ін. Говорячи простою мовою, то опарним способом готують більш щільні вироби, а безопарним більш повітряні.

Інгредієнти

дивіться нижче

Дріжджове безопарне тісто і опарний способи покроковий рецепт

1. Опарний спосіб.
Заводять опару – дріжджі розчиняють у теплій рідини і додають половину борошна. Накривають і ставлять у тепле місце на 50-60 хвилин для підйому. Опара збільшиться в 2 рази і її поверхня буде в бульбашках. Після в опару додають решту інгредієнтів і замішують тісто до гладкості. Накривають і ставлять в тепле місце на 1,5 – 2 години для бродіння. Протягом цього часу тісто обминають ще 2 рази.

0,5 л молока підігрійте до 40 градусів, додайте в нього 50 гр. свіжих пресованих дріжджів, 2 ст. л. цукру і 0,5 ст. борошна. Готову опару залиште в теплому місці під рушником на 1 годину. 8 яєць збийте з 700 гр. цукру до піни, додайте 60 гр. розтопленого маргарину і 50 гр. розтопленого вершкового масла, змішаного з 100 гр. жирної сметани. У піднялася опару додайте 1 кг просіяного борошна, ваніль, 50 мл рослинного масла і вилийте яєчну суміш. Ретельно вимісити тісто протягом щонайменше 10 хвилин! Заповніть тестом форми і дайте йому час на расстойку – 30-40 минут.

2. Безопарний спосіб
Дріжджі розчиняють у теплій рідині і відразу додають всі інгредієнти. Чи можна відразу змішати всі інгредієнти. Вимішують однорідне тісто. Залишають на 50-60 хвилин.

0,5 ст. молока підігрійте до 40 градусів, додайте 1,5 ч. л. сухих дріжджів і ретельно розмішайте складу. Додайте 1 яйце, 1 ст. л. цукру, дрібку солі і, поступово всипаючи 2 ст. борошна, вимішуйте тісто 7 хвилин до однорідності руками або міксером за допомогою насадки для тіста. Додайте 2 ст. л. розтопленого вершкового масла або маргарину, і знову ретельно все перемішайте. Тісто має вийде не крутим і досить м’яким. Готове тісто зібрати в кулю, покладіть в пластикову або керамічну ємність і приберіть в тепле місце на 1,5-2 години під рушник або харчову пленку.

3. Після приготування тіста будь-яким способом роблять формування виробів і перед випічкою їх залишають на расстойку на 15-30 минут.
4. Важливі моменти:
1. Вироби на молоці виходять смачніші, ароматні й з красивою скоринкою.
2. Цукор кладуть у міру – якщо покласти більше ніж потрібно, то бродіння сповільниться, а сам виріб погано пропечеться. При нестачі цукру тісто може погано піднятися, а після випічки не буде гарної скоринки.
3. В якості жиру використовують вершкове масло 82,5%, воно має бути м’яким.
4. Замість яєць можна використовувати тільки яєчні жовтки, виріб буде більш ніжним і розсипчастим.
5. Частина цукру можна замінити ванільним цукром, це дасть виробу чарівний аромат.
6. Частину борошна можна замінити какао (тільки хорошим).
7. Молоко попередньо можна ароматизувати, це додасть виробу додатковий смак.
8. Перед випічкою вироби можна змастити яйцем або молоком з цукром.
9. Перед випічкою вироби можна посипати подрібненими горіхами, цукром, кокосовою стружкою, вафельною крихтою і ін
10. Готові вироби посипають цукровою пудрой.