Томатний соус релиш на зиму в банках

Як зробити Томатний соус релиш на зиму в банках простий рецепт. Томатний релиш це щось особливе, дуже літній і абсолютно застрельное — кажу вам зі знанням справи, так як роблю його влітку постійно. Взагалі рецептів релишей дуже багато, від американо-канадської класики з маринованих огірків і балканського айвара до італійської мостарды та індійських чатні.
Овочі, фрукти, кількість цукру або інших інгредієнтів може змінюватися хоч як, але одне залишається незмінним — це дуже смачно. Гамбургери, сендвічі, до м’яса, котлет, до сиру або просто так, тут як кажуть на смак і колір. У сезон помідорів релиш треба робити обов’язково, тим більше, що при бажанні його можна «закрутити» про запас.

Інгредієнти

500 гр різних помідорів
1 цибулю ~ 100 гр
25 гр оливкової олії
1 ст ложка зернистої гірчиці
1 ст ложка каперсів (або дрібно нарізаних маринованих огірків)
1 ст ложка бальзамічного оцту
2 ст ложки цукру
1 зубчик часнику
1/2 год ложки копченої паприки або чилі
сіль, суміш з 5 перців, петрушка за смаком

Томатний соус релиш на зиму в банках покроковий рецепт

1. Помідори і цибулю нарізати невеликими кубиками (черрі можна просто розрізати навпіл або на 4 частини в залежності від розміру), посолити і залишити на 30 хвилин, щоб помідори пустили сок.

2. Злити всю рідину або відкинути на сито, після чого перекласти помідори в сотейник (утворився сік можна використовувати для маринадів, перелийте його в баночку і приберіть в холодильник). Додати оливкову олію, цукор, мелений перець і копчену паприку, постійно помішуючи, уварити на середньо-сильному вогні протягом 7-10 минут.

3. Додати гірчицю, дрібно нарізаний часник і каперси, зняти з вогню і дати охолонути. Додати бальзамічний оцет і дрібно нарізану петрушку, спробувати відрегулювати на сіль і сахар.

4. Релиш можна консервувати на зиму, але при цьому треба збільшити кількість солі і оцту. Не забудьте стерилізувати банки і кришки, я роблю це так: Вимити банки, налити на дно води на 1 см і поставити в мікрохвильову піч на максимальну потужність на 3-4 хвилини, потрібно щоб вода закипела.
5. Акуратно за допомогою рушники вийняти банки, злити воду і дочекатися щоб випарувалася вся зайва волога на стінках. Кришки окремо прокип’ятити в ковшике з водою на плиті, в мікрохвильовку їх класти не можна так як вони металлические.