Яблучне варення з ранеток цілком з хвостиком прозоре на зиму

Бурштинове варення з райських яблук цілком з хвостиком. Варення з китайки! Як зварити яблучне варення з ранеток цілком з хвостиком прозоре на зиму простий рецепт. Сьогодні приготуємо варення з ранеток або, як їх ще називають, райських яблук. Ранетки – це дрібноплідні тверді сорти яблук діаметром 2-4 см – дикі або окультурені, у яких чудовий аромат, щільна м’якоть, але дуже кислий смак, далеко не райський, з-за чого їх неможливо вживати в чистому вигляді, зате варення з них виходить ароматним і найсмачніше!

Інгредієнти

2 кг яблук
1,6 кг цукру
1 л води
1-2 середніх лимона
1-2 палички кориці (за бажанням)
Вихід: 3 л

Яблучне варення з ранеток цілком з хвостиком прозоре на зиму покроковий рецепт

1. Варять ці яблучка в сиропі цілком, не розрізаючи і не видаляючи хвостики. Через велику кількість пектину, варення виходить густим, а плоди залишаються ціленькими, прозорими, можна сказати, бурштиновими і чудово тримають форму – в вазочці вони схожі на маленькі чупа чупси. Ці мініатюрні яблучка ми зірвали з дикої яблуні, яка росте в полі і просто обліплена плодами діаметром не більше 4 см – ми їхали в ліс за грибами, і попутно нарвали цих маленьких яблук. У мене в мисці 2 кг стиглих або злегка недостиглих яблук. Вони повинні бути цілими, неушкодженими, без червоточин і обов’язково з хвостиками.

2. У кожного яблучка гострим ножем потрібно вирізати квітколоже, злегка вкоротити хвостик і обов’язково наколоти шпажкою або зубочисткою у кількох місцях, щоб всередину добре проходив сироп, а самі плоди не лопнули при нагріванні. Таким чином готуємо всі яблука. Далі варимо сироп з розрахунку на кожен кілограм яблук – 800 г цукру і 0,5 л води. Для варіння такого варення, ідеально підходить будь-яка широка посуд – таз, каструля або сотейник. На сильному вогні, помішуючи, розчиняємо цукор у воді, і як тільки сироп нагріється, опускаємо в нього яблоки.

3. Ці яблучка міцні, сміливо їх перемішуємо, щоб вони прогрівалися разом з сиропом, доводимо до кипіння, кип’ятити на тихому вогні буквально пару хвилин і відразу ж вимикаємо плиту. В процесі нагрівання, яблука світлішають і міняють колір із зеленого на жовтий. Даємо яблук повністю охолонути і насититися сиропом, залишаємо їх на столі, нічим не накриваючи на кілька годин, а потім знову повторюємо процедуру. Готуємо це ароматне варення до потрібної консистенції методом багаторазового варіння з інтервалами на охолодження до прозорості яблучок точно так само, як ми варили варення з груш.

4. Як правило, я доводжу його до кипіння вранці і ввечері, струшуючи каструлю круговими рухами, кип’ячу на тихому вогні 2-3 хвилини, не довше, інакше яблука лопнуть, вимикаю нагрівання, і так варю варення протягом двох-трьох днів, повторюючи весь процес 4-5 разів. Саме таке помішування і варіння з перервами на охолодження, дозволять плодам залишитися цілими. У другу або третю варіння додаємо нарізану на шматочки лимон, попередньо видаливши з нього всі кісточки – на кожен кілограм яблук знадобиться 80-100 г лимона – крім смаку і аромату, присутність лимона не дозволить варенню засахариться.

5. Крім того, якщо є бажання приготувати яблучне варення з корицею, в цей момент, крім лимона, можна додати 1-2 палички цілої або 1/2 ч. л. меленої кориці – виходить дуже смачною поєднання. Ось так виглядає варення перед четвертою варінням – яблучка напівпрозорі, у деяких, правда, лопнула шкіра – не без того, але сироп ще недостатньо густий. Знову доводимо його до кипіння, кип’ятити 3-5 хвилин на слабкому вогні і даємо повністю охолонути. Отже, друзі, це буде п’ята і остаточна варіння, оскільки варення вже досить загусло і з-за великої кількості пектину схоже на желе.
6. Знову включаємо плиту, прогріваємо яблука, періодично струшуючи каструлю, доводимо до кипіння і на слабкому вогні кип’ятимо останній раз 7-10 хвилин. Ось так при подачі яблука беруть за хвостики, укладають у вазочку, заливають сиропом і насолоджуються з чаєм. До кінця варіння, розкладаємо прозорі плоди доверху в сухі стерильні банки, під саме горлечко заливаємо бурштиновим сиропом, закриваємо тільки сухими кришками, і, не перевертаючи догори дном, залишаємо остывать.

7. З цієї кількості продуктів виходить 3 літри незрівнянно смачного, з чудовим ароматом, варення з цілих яблук. Такі яблучка можна подавати не тільки до чаювання, але і прикрашати ними торти та десерти різні. Готуйте із задоволенням і нехай варення з ранеток радує вас протягом всієї зимы!