Пісочний торт Пані Валевська пляцок польський

Готую пісочний торт «Пані Валевська» пляцок польський рецепт простий в духовці, який був придуманий в 18 столітті і названий на честь відомої польської графині. Торт виходить настільки смачний, що давно став популярний не тільки в Польщі, але й у багатьох інших країнах. Поєднання ніжних пісочних коржів, з джемом з чорної смородини, заварним кремом і меренгою з горішками, роблять, цей торт по-справжньому королівським десертом. Торт готується дуже просто, не дивлячись на його різноманіття з доступних продуктів. Давайте приготуємо разом, торт Пані Валевська зі мною!

Інгредієнти

Пісочний корж:
1. Борошно – 300 р.;
2. Масло вершкове – 200 р.;
3. Жовтки – 4 штуки;
4. Цукрова пудра – 40 г;
5. Ванілін – 3 р.;
6. Розпушувач – 5 р

Меренга:
1. Білки – 4 штуки;
2. Цукрова пудра – 180 р.;
3. Крохмаль – 10 р.;

Заварний крем:
1. Молоко – 400 р.;
2. Яйця – 2 штуки;
3. Цукор – 40 р.;
4. Крохмаль – 40 г;
5. Масло вершкове – 150 р.;
6. Ванілін – 3 р.

Начинка і декор:
1. Джем з чорної смородини – 300 р.;
2. Горіхи (або арахіс) – 100 р.

Пісочний торт Пані Валевська пляцок польський покроковий рецепт

1. Друзі, одразу хочу додати, що замість джему, можна використовувати просто перетерту з цукром чорну смородину. Арахіс попередньо роздробив блендером в крихту. Всі особливості даного рецепту, а також мірні значення по продуктам, дивіться у рекомендаціях, які я залишив під цією публікацією. У борошно додаємо розпушувач і недовго перемішую. Додаю вершкове масло. Перетираю борошно і вершкове масло руками, щоб вийшла крихта. Масло бажано з холодильника, але при цьому не занадто щільне, тоді воно краще з’єднається з борошном. Ось така олійно-борошняна вийшла крихта. У жовтки додаємо цукрову пудру і ванілін. Перемішуємо вінчиком протягом 1 хвилини. Жовткову суміш додаю в олійно-борошняної крошку.

2. Вимішую недовго руками до отримання неоднорідного пісочного тіста. Дуже важливо довго не вимішувати пісочне тісто, щоб не утворювалася клейковина і воно не було грубе. Збираю пісочне тісто в кулю і прибираю на кілька хвилин у холодильник. Розподіляю пісочне тісто руками на пекарської папері, формую прямокутний пласт розміром 32Х36 сантиметрів, діаметр пісочного пласта носить рекомендаційний характер і може відрізнятися з різницею в кілька сантиметрів. Намагаюся рівномірно розподілити тісто по папері, щоб товщина на всіх ділянках тесту була однаковою. Подравниваю краю пісочного пласта, будь плоским, зручним предметом. Наколюю тісто виделкою і прибираю в морозилку мінімум на 15 минут.
3. Потім прибираю в розігріту до 180 градусів духовку на 10 хвилин. Для приготування заварного крему в сотейник, встановлений на вогні, вливаю молоко. Як тільки молоко стало дуже гарячим і з нього почав підніматися пар, вимикаю вогонь. В яйця додаю цукор і ванілін. Недовго перемішуємо вінчиком. Всипаю кукурудзяний крохмаль. Перемішую віночком до однорідності. Не припиняючи вимішування, обережно вливаю гаряче молоко в яєчну суміш. Переливаю молочно-яєчну суміш назад в сотейник і уварюю на слабкому вогні, безперервно заважаючи заварную основу до загустіння. При приготуванні заварний основи на електричній плиті, включайте потужність жарочної поверхні не нижче средней.

4. В певний момент заварна основа, починає швидко загущаться, що говорить про те, що вона практично готова. Як тільки заварна основа ущільнилася і по консистенції стала як манна каша, продовжую вимішувати ще протягом 2 хвилин. Готова заварна основа щільності дуже схожа на манну кашу. Перекладаю заварную основу в окрему тару для остигання. Готову заварную основу залишаю при кімнатній температурі. Для приготування меренги, у білки додаємо цукрову пудру і кукурудзяний крохмаль. Перемішую лопатями міксера, не включаючи його, щоб сухі інгредієнти не розлетілися в сторони. Потім включаю міксер та збиваю білки на високих обертах до отримання щільної меренги.

5. А як правильно збити яєчні білки, ви можете подивитися, пройшовши за посиланням, яку я залишу в описі під даною публікацією. Правильно збита меренга має щільну текстуру і добре тримається на лопатях міксера. На остиглий корж, порційно викладаю джем з чорної смородини. Рівномірно розподіляю джем з пісочного коржу плоскою лопаткою. Зверху на джем викладаю збиту меренгу. Обережно розподіляю меренгу з пісочного коржу, щоб не звезти джем з коржа. Зверху, меренгу рівномірно обсыпаю подрібненим арахісом. Прибираю деко в розігріту до 150 градусів духовку на 35 хвилин. М’яке вершкове масло збиваю міксером не менше 3х хвилин, щоб воно стало пишне і светлое.

6. В три прийоми, додаю остиглу заварную основу в вершкове масло. Після кожного прийому, добре вимішую міксером до однорідності. Заварна основа може бути як кімнатної температури, так і холодна. Як правильно зберігати і відновити заварную основу, ви можете подивитися в рекомендаціях під даною публікацією. Не вмешанные залишки крему знімаю зі стін чаші силіконової лопаткою. Остаточно збиваю крем міксером до однорідності. Готовий заварний крем вийшов пишним і відмінно тримається на лопатях міксера. Остиглий торт розрізаю докір на 2 половины.
7. На одну частину торта, порційно, викладаю весь заварний крем. Рівномірно розподіляю крем плоскою лопаткою по всій площі окремої половини. За допомогою зручної помічниці перекладаю половину торта без крему, на другу половину поверх заварного крему. Вирівнюю торт лопаткою, кремом який виліз з торта назовні. Обережно переміщаю торт на дошку. Накриваю торт залишилася пекарської папером, загинаючи її до торту. Прибираю торт в холодильник, щоб він наситився і стабілізувався мінімум на 5 часов.

8. Мій торт простояв у холодильнику всю ніч, до самого ранку, він добре наситився і стабілізувався. Пісочний торт Пані Валевська, це неймовірно ніжний торт, який просто тане у роті. Розсипчасті коржі дуже гармонійно поєднуються з запеченої меренгою, а яскравий смак джему з чорної смородини ще більше підкреслюють його вишукане походження. Не дивно, що торт родом з Польщі, завоював симпатії у багатьох країнах мира.
9. В деяких ресторанах, торт Пані Валевська вважається фірмовим десертом і подається з особливим оформленням. Спробувавши одного разу, цей торт я просто закохався в нього з першого шматочка і тепер готую, його завжди, коли до мене приїжджає велика компанія, адже такий торт подобається абсолютно всім. Обов’язково приготуйте торт Пані Валевська для своєї сім’ї і вони попросять повторити цей шедевр. Рекомендую торт Пані Валевська до гарячого міцного чаю.

10. * Рекомендації та опис рецепту:
* Розмір яєць 65-70 р.;
* Горіхи рекомендую заздалегідь подрібнити в крихту. Замість горіхів можна використовувати арахіс або кешью;
* Вершкове масло для тіста м’яке і прохолодне бажано з холодильника;
* Вершкове масло для тіста підійде будь по вашому бажанню;
* Білки рекомендую кімнатної температури не холодні;
* Як правильно збити білки з цукром, для одержання щільної і стабільної меренги, ви можете подивитися, пройшовши за посиланням:
* Для меренги, цукрову пудру можна замінити на цукор, але при цьому час приготування меренги збільшується;
* Крохмаль кукурудзяний, але за цим рецептом можна використовувати картопляний;
* Вершкове масло для крему я використовував 82,5% жирності. За даним рецептом, вершкове масло для крему не менше 72,5% жирності;
* Вершкове масло натуральне не менше 72,5% жирності виготовляється тільки з тварин вершків (з додаванням молока), без додавання додаткових жирів. На упаковці з вершковим маслом, повинно бути написано: “Вершкове Масло” або “Масло” допускається доповнення, наприклад: “Вершкове Масло з натуральних вершків”, “натуральне Вершкове Масло”, “Олія сільське”. Упаковка, на якій немає слова: “Масло” відноситься до категорії спред або комбіноване масло з використанням трансжирів, або з додаванням рослинних жирів. Приклад спреду (маргарину) на упаковці: Вершкове, Натуральне сільське, Маселко, Пишка, Господине, Сливочник, Бутербродне і т. д.;
* Вершкове масло 82,5% жирності виготовляється тільки з тварин вершків, без додавання молока та інших додаткових жирів;
* Розпушувач 5 р., це 1 чайна ложка;
* Ванілін 3 р., це ½ чайної ложки;
* Заварную основу обов’язково постійно заважати, до отримання щільної вершковою основи. Якщо заварна основа згорнулася або підгоріла на дні, відновіть її, пробивши блендером або перетерши через дрібне сито;
* Заварную основу зберігати в холодильнику в закритому вигляді не більше 3х діб;
* Час приготування торта, може відрізнятися від заявленого в рецепті з різницею в 5 хвилин, це пов’язано з особливостями продуктів, розміром розкатаного тіста і функціональність духовки;
* Зберігати в холодильнику не більше 3 діб;
* Не допускається шокова заморозка;
* Оригінальна назва tort Pani Walewska. Країна походження Польша.